Labradoryty kamienie słońca i księżyca

Uwielbiam pracę z kamieniami a szczególnie, tymi pięknie mieniącymi się labradorytami.

Kamienie Labradoryty ich dostępność.

Wyszukanie dobrych kamieni nie jest łatwe, a szczególnie kiedy nie możemy ich dotknąć przed zakupem. Tym razem mi się udało i trafiłam na dwa piękne labradoryty, ich odbicie od światła jest niesamowite, kolory zmieniają się przy każdym poruszeniu kamieni.

Nie chciałam ich rozdzielać, by nie straciły swojego uroku.

Tak właśnie powstał naszyjnik z dwoma kamieniami.

%name Labradoryty kamienie słońca i księżyca

Koraliki, jakich użyłam do obszycia kamieni, to w przeważającej części to miyuki, później toho w różnych rozmiarach a i znalazły się hematytowe kulki fasetowe. Jak obszywam nigdy nie wiem co będzie dalej, igła sama nabiera odpowiednią drobnicę. Na obrzeżach dodałam delikatną koronkę, by nadać kamieniom delikatności i stylu wiktoriańskiego.

naszyjniklabradorytkamien6 1024x1024 Labradoryty kamienie słońca i księżyca

Wisiora nie doszywałam na stałe do sznura koralikowego, właścicielka naszyjnika niech sama zdecyduje jak chce go nosić. Można go zdjąć i zawiesić na swoim ulubionym łańcuszku bądź rzemieniu. Sznur koralikowy bez zawieszki z kamieniami, także ozdobi szyję, będzie mniej rzucający się w oczy ale doda unikalności każdej kreacji np. w pracy.

naszyjniklabradorytkamien4 1024x1024 Labradoryty kamienie słońca i księżyca

Patrząc na niego, można odnieść wrażenie, że może być ciężki i uwierać na dekoldzie. Kamienie same w sobie mają odpowiednią wagę, to nie szkło, ale nie są mocno odczuwalne, do tego zostały podszyte skórką naturalną co w dotyku daje miłe wrażenie i do tego nie uczula.

naszyjniklabradorytkamien3 1024x1024 Labradoryty kamienie słońca i księżyca
Jak Wam się podoba?

Mam w zanadrzu jeszcze parę kamieni, czekają na kolejny pomysł ich obszycia. Może tym razem w czerni z dodatkiem złota? Co o tym myślicie?

Do usłyszenia następnym razem 🙂