Biały kołnierzyk jak koronka

Biały kołnierzyk jak koronka to naszyjnik z drobnych koralików (Toho11) o perlistej barwie.

Do wyplecenia takiego koronkowego naszyjnika należy zaopatrzyć się w wosk do nici, bez tego będzie istna plątanina, właśnie tak miałam przy pierwszym naszyjniku. Można oczywiście robić z mniejszych odcinków nici ale ja wolę pleść z jednej dla całego naszyjnika.

Kołnierzyk jest dość ciężki, bo to tysiące szklanych koralików ale na dekoldzie, aż tak mocno się tego nie odczuwa. Zapięcie jest tutaj plecione na różne rozmiary, nie chciałam w nim umieszczać metalowych wykończeń.

A skąd pomysł na niego? 

Napisała do mnie pewna dziewczyna ze stanów, czy dałabym radę zrobić naszyjnik jaki nosi Ruth Bader Ginsburg, która jest radcą prawnym w Amerykańskim Związku Swobód Obywatelskich. Nosząc te naszyjniki chcą razem z Ruth Bader Ginsburg walczyć o swobodę głosu. Oczywiście, dałam radę i stworzyłam sześć naszyjników w dwa tygodnie. Po nocach mi się śniły, ale teraz mogę je pleść z zamkniętymi oczami 🙂

Tak oto ta Pani wygląda i jej naszyjnik 🙂

Ruth Bader Ginsburg Women On The Bench Biały kołnierzyk jak koronka
WASHINGTON – MARCH 03: U.S. Supreme Court Justice Ruth Bader Ginsburg smiles during a photo session with photographers at the U.S. Supreme Court March 3, 2006 in Washington DC. (Photo by Mark Wilson/Getty Images)